Šilumos energija vilniečiams vėl gali pigti


2002-06-24

Nauja sostinės šilumos ūkio valdytoja UAB “Vilniaus energija” pranešė, jog 2003 metų balandžio mėnesį šilumos energiją atpigins dar 4 procentais, jei  JAV dolerio kursas lito atžvilgiu išliks toks pat žemas.

 

“Vilniaus energija” dujas perka už dolerius, todėl šiai valiutai prarandant savo vertę, matome realią galimybę atpiginti sostinės gyventojams tiekiamą šilumą”, - sakė “Vilniaus energija” valdybos narys Andrius Janukonis. Jis pripažino, kad tai pavyks padaryti tik tuo atveju, jeigu ir kitos tarifo dedamosios dalys nesikeis.

 

Sutartis, kurią su bendrove “Dalkia” šių metų vasario 1 dieną pasirašė Vilniaus miesto savivaldybė, numato, kad šilumos energijos kaina gali būti peržiūrimą kartą per metus, tačiau iki 2004 metų “Dalkia” įsipareigojo savo rizika nedidinti šilumos energijos kainos.

 

“Vykdydami įsipareigojimus Vilniaus miestui, visuomet ieškome palankiausių sprendimų mūsų klientams”, -sakė “Vilniaus energijos” prezidentas Žanas Sakrestas (Jean Sacreste). Pasak jo, sutartis numato, kad šilumos energijos kaina gali ne tik didėti, bet ir mažėti.

 

Šių metų balandžio 1 d. “Vilniaus energijai” 5 proc. atpiginus gyventojams tiekiamą šilumą, vilniečiai šildymui ir karšto vandens ruošimui kasmet taupys 6 mln. litų.

 

Šiuo metu sostinėje galiojantis 10,332 ct/kWh be PVM šilumos energijos tarifas yra mažiausias Lietuvoje.

 

SP AB “Vilniaus šilumos tinklai” buvo 15 metų laikotarpiui išnuomoti kompanijai “Dalkia” šių metų vasario 1 d. “Vilniaus energija” yra antrinė “Dalkia” bendrovė.


Grįžti į naujienas